Uygulamalı Bir Otomobil Bayisine Soracak 10 Soru

BMW otomobillerinin itibarı, piyasaya sürdüğü her yeni ve tek modelle çekimlerini korur. BMW 1 serisi araç muazzam bir fan tabanı kazandı. Belli başlı biri olduğunuz ve özel yeni bir araç satın almaya gücü yetmediğiniz durumda, BMW 1 serisinin kullandığı araç harika bir çözümdür.
Bu türden değerli bir satın alım yapmak isterken, alışveriş yapmak istediğiniz otomobille ilgili soruşturmanızı olabildiğince ayrıntılı bir şekilde yapmak zorunda olduğunuz önemlidir. Arizona’da yaşıyorsanız, seçim yapabileceğiniz birçok satıcı var. Arizona’daki BMW bayilerinden hangisinin en güvenilir olduğuna karar verin, satılık araca sahip olduğunuz kadar etkili olur.
Başarılı bir şekilde çabucak, seçtiğiniz otomobil bayisine kendinize güvence ile yaklaşın ve düzgün konuşan otomobil satıcılarının sizi yanıltmasına asla izin vermeyin. İşte size sormanız gereken bir takım konulardan bazılarıdır ve bu sebeple elde etmeniz üzerine kesinleşmenizi sağlayacak herhangi bir bayiden bilgi alın.
Ön Sertifika Belgesi: Herhangi bir otomobil ya da kamyon, önceden belgelendirilmiş olarak etiketlenmesi için bir sertifika değerlendirmesine tabi tutulmalıdır. Otomobil veya kamyonda hangi fonksiyonun yapıldığını ayrıntılı olarak görebilmeniz için satıcıya uygun evrakları göstermesini isteyin, ayrıca artı puanların ne olduğunu da. Bu belge, herhangi bir bakım ya da zorluk durumunda gelecekte size yardımcı olacaktır.
Düzeltmelerle olduğu kadar güzel hizmetler: Bayilik yaptıktan sonra, kullanılan araçta gerçekleştirilen çözümlere ve araç tamirlerine ilişkin uygun noktaları sorun. Bu, paranızın değerini alıp almadığınıza dair çok daha iyi bir fikir verecektir. Aracı satın almanızdan hemen sonra neler yapılacağını ve ek olarak ne kadar ileride olacağınızı bilebilirsiniz.
Araç Geçmişi: Otomobilin geçmişi ile ilgili sorular sorun. Önceki sahipleri ve bunların arkasındaki otomobil satış nedenlerini sorgulayın. Bir açık artırmadan satın alındıysanız, o zaman aracın kapsamlı bir değerlendirmeye girmesi gerekir. Bunu garanti eden dokümantasyon isteyin.
Sertifika Yetkilisi: Satın almak isteyen otomobil sertifikalıysa, sertifikalarınızın kim olduğu Arizona BMW bayilerinden herhangi birine sorun. Sertifikasyon değerlendirmesi imalatçı tarafından gerçekleştirildi. Sonra ve sonra, yalnızca, herhangi bir otomobil temel olarak sertifikalı bir otomobil olabilir.
Ekstra Dış Raporlar: Oto bayisiyle konuşun ve ilgi duyan otomobillerin kullanımı hakkında daha fazla rapor verecekseniz edinin. CarFax raporu, söz konusu taşıt üzerinde yaşamsal bilgi sağlayacak açık hava kaynağıdır. Bazı güvenilmez satıcıların size sahte bir rapor vereceği ve dolayısıyla VIN numaralarını kontrol ettiğinizden emin olun.
Bonusları Ekleme Değerinde: Onların kullandıkları bir otomobil için alışveriş yaparken bayinin size sağladığı avantajların ne olduğunu öğrenin. Sertifikalı bir otomobilin varlığı halinde, genişletilmiş bir garanti ve çok sayıda vesile var, bayilik ayrıca kendi kişisel garantilerini de veriyor. Burada pazarlık yapabilir misin? Üstelik, elde etmeniz için hangi pozisyonda olabileceğiniz diğer vitesleri teyit edin. Bazı üstün Arizona BMW bayileri, tamamen ücretsiz çözümler veya lastikler veya bir zamanlama kayışı gibi şeyler içerecektir.
Para Değeri ve Finansman Seçenekleri: Nakit ödeme seçeneği sizin için bir seçenekse, uygulanan otomobilin nakit masrafının ne olacağını satıcıya sorunuz. Çoğu zaman, azalabilir. Ayrıca nakit olarak ödeme yaparken fiyat görüşmesi imkânı da artar. Ayrıca bayilere ilişkin sıkı soruları, bayilerin finansman olanakları ve hatta politikaları ile ilgili sıkı endişeleri sormak gibi güzel bir şekilde isteyin. Bayiler normal olarak finansmandan komisyon kurarlar. Para, size bir indirim anlaşması sağlamazsa, bayilikle olan finansman lehinize işleyip destekleyemediğinizi doğrulayın. Bu durumda, bankaların bayinin size verdiği oranları değerlendirin.
Ticaret-İmkanları: Eğer mevcut otomobilinizi satmaya çalışıyorsanız ticaret-in araçları gerçekten faydalıdır. Bayiliğin öncül otomobilini edinin ve sahip olduğunuz ve kurtulmak istediğiniz otomobilin ticaretini yapın. Bu, alıcı aramakla ve uzun süren, çoğunlukla tedirginlik gösteren, satışı gerçekleştiren bir eylem yolu ile uğraşmaktan kurtaracaktır.
Uzun Süreli Test Sürüş Seçenekleri: Bazı Arizona BMW bayiileri, bir BMW 1 serisi otomobil ya da kamyon gibi bir otomobil elde etmek için aradığınız zaman genişletilmiş test sürüş seçenekleri sunacaktır. Aracınızı uzun süredir test sürüşü için alabilirseniz bayinizi isteyin. Bu size otomobil hakkında üstün bir düşünce verecektir. Bunu yapanları seçenler için, sizin ve bayinizin, kapladığı miller, zaman, gaz, sigorta vb. Gibi kurallarla ilgili yazılı bir anlaşma hazırladığınızdan emin olun.
İade Şartları: Bazı bayiler, bu soruları bile dinlemekle yalpalayacaklardır; şansınızı almalısınız ve bayilikte bir iade politikası olduğunda hiç utanmadan sorabilirsiniz. Bazı bayiler, ediniminizden memnun olduğunuzdan emin olmak istediklerini ve hatta alternatif ve hatta para iadesi politikalarını tekrar gözden geçirmek için kısıtlı bir zaman vereceğini bildirir.
Şimdi, düşüncelerinizdeki yukarıdaki hususlarla, Arizona BMW bayilerine yaklaşmanız ve ayrıca hangi BMW otomobillerinin seçileceğine ilişkin bilinçli bir karar vermenizin mümkün olacağından emin olun. Uygun soruşturmalarda bulunmak ve bunlarla ilgili orijinal bilgi almak, sizi BMW 1 serisi bir otomobil bile, kararınızdaki herhangi bir otomobile yaklaştırır.
Ayrıca, bir BMW 1 serisi ikinci el otomobil veya kamyon veya diğer her yerde faaliyet gösteren Arizona bmw bayiindeki diğer BMW araçlarını satın almak için arama yapıyorsanız, bu konular sadece ilgili değildir. Bir otomobil satın alma senaryosunda, yukarıdaki konular hakkında bilgi almak için düşüncelerinizi gerçekten dikkate almanız gerekir ve aynı zamanda parlamaya son vereceksiniz ve ev otomasyonunuzu seçmenizde yetecek!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın