Kimlik hırsızlığı dolandırıcılık karşı kendini koru

Scammers gerçeği ideal kullanımı şu anda erkek ve kadınların büyük ölçüde çeşitli şeyler için Internet’e bağlı oluşturuyorsunuz. Örneğin, bireylerin zamanlarının çok mal alma, ev ve yakın arkadaş grubu sohbet, ayrıntıları tarama, oyun oynamak ve ağ sosyal medya web-siteleri ile web üzerinde harcama vardır. Yordam, bir sürü bilgi web ve eğer nedeniyle paylaşılan önlem alınmaz, kimlik hırsızlığı artar tehdidi. Önceki birkaç yıl içinde web kimlik hırsızlık karşı masterplans şikayet miktarı önemli ölçüde artırmıştır ve bu nedenle bu konuda rahat uygulamanız gereken değil.

Av için .com scammers masterplans temelde yeterli önlemleri alarak tarafından düşen ve bilinçli kalma olasılıkları düşürebilir. Kimlik hırsızlığı oluşur biri bireysel verilerinizin bir kredi kartı güvenliğini sağlama veya kişisel bir kredi bulma gibi yeni hesapları açmak için kullanır. Bu gibi durumlarda, yaygın olarak kurban ödemelerine ilişkin alacaklılar gelen aramaları almak başlayana kandırdılar olduğunu fark etmez. Masterplans şikayetler dikkatli değerlendirilmesi ortaya çoğunda bu gibi durumlarda, kurban kendi özel veri ile rahat oldu ve onlar korunmaya devam için çok gerekli önlemler icra değil.

Yani, ne kendinizi kimlik hırsızlık–dan kalkan için ne yapabilirim? Seni asla ama asla web herhangi biri ile kişisel verilerinizi paylaşmalı ilk ve en önemli şey bu. Bu hesapları güvenilir internet siteleri inşa çıkın veya satın alma kaçınmalıdır gelmez on-line ek olmak gelmek öneriyor özel gerçekleri açığa rağmen temkinli ve hemen önce web kaynaklarına kimlik bilgilerini doğrulayın bunlarla mücadele.

Sağlam parolalar ve güvenli tutmak için egzersiz var daha önemli bir önlem olduğunu tutmak yapma kullanımı korumalı. Aynı parola adl rapor için belirli bir web sitesini zayıf Emanet varsa, parolanızı kolayca kesmek ve tüm hesapları güvenlik açığı olduğu geleceğini kullanmayın. Çatlamak zor olduğu gibi özel nitelik ile alfasayısal parola kullanmak en etkili olacaktır. Ayrıca, içinde eğe üstünde senin pc, şifreleri hiçbir zaman kaydetme veya bir kağıt üzerinde oluşturun. Peki ya senin yöntem kesmek veya kağıt bırakın. Parolanızı kaydetmek istiyorsanız, hiçbir zaman “Evet” de soran bir açılır ekran alırsanız, başka parola yöntemi dosyalarınızı otomatik olarak kaydedilir ve hackerlar erişmek ve kimliğinizi kullanın.

Scammers tarafından özel bilgiler ve gerçekler çalmak için kullanılan en yaygın stratejidir phishing. Bu tür aldatmaca, yapılan sahte bir web sitesine, yakalama hassas gerçekler için kullandığınız scammer alır. Örneğin, banka tarafından gönderilmiş gibi görünen bir e-posta almak. Gönderenin kişisel bilgiler ve gerçekler köprü üzerine tıklayarak güncelleme ister. Üstünde belgili tanımlık bağlantı’ı tıklatır tıklatmaz, özellikle bankanızın web-sitesi gibi görünen sahte bir Web sitesi için alınır. Tüm veri orada akışı kimliğinizi kötüye scammer tarafından kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın