Don & rsquot Sadece Bir Mağaza Memuru Sizin Kimliğinizi İstediği İçin Gizliliğinizi Teslim!

İtiraflı satış görevlileri de oldukça iyi bir şekilde kişisel detaylar istediğinde hayır deyin. Noel sezonu üstündeydik ve sevdiklerimiz için hediye alışverişi yapıyoruz. Çok uzun bir süre önce bilgisayar bileşenlerini satın almak için Çok iyi Elde Aldı’yı satın aldım ama eve gittiğimde bir eşya kırıldığını gördüm.
Tabii ki yaptığım sonraki nokta, Finest Obtain’a geri dönmek ve arızalı malları değiştirmek üzere iade etmekti. Değişim yönteminde öğrendiğim şaşkınlık, kimliğimi doğrulamak için şoförüm ve rsquos lisansımdan daha fazla beklemem gerektiğiydi. Perakendeci, gerçekten sürücü ve rsquos lisansımı elimden almamı ve bilgisayar programlarına tarayabilmesi için ona vermemi istedi. Reddettim. Daha sonra, makbuzumda açıkça belirtildiğine işaret etti & perakendeciye bir ürün iade ettiğinde veya değiştirdikten sonra geçerli bir fotoğraflı kimlik belgesi talep edeceğiz. Kimliğinizden alınan bilgiler, Greatest Get ve iştiraklerinin beklentilerimizin geri dönüşlerini izlemek için kullandığı güvenli ve şifrelenmiş alıcı dönüşü bir veritabanında saklanacaktır. & Rdquo Bir kez daha, sürücü ve rsquos lisansımı teslim etmeyi reddettim. Özel detayların güvende olacağını söyledi.
Evet, uygun! O nasıl biliyor? Ben, Amazon, Sony, Nintendo ve 2011 yılında bilgi ihlali olan yüzlerce şirkette bulunan kişiler, alıcılarının ve rsquos detaylarının da güvende olduğuna inanıyorlar. Özel detayların bu veritabanları kimlik hırsızları ve siber saldırganlar için bir altın madeni. En büyük Edinme ve diğer şirketler kendilerini hedef haline getiriyorlar.
Sonunda şoförlüğümü ve rsquos lisansımı devretmek zorunda kalmadan mallarımı değiştirebilme yeteneğine sahipken, siber suçun bu çağında ve kurumların 2011 yılında deneyimledikleri benzersiz saldırıların ve güvenlik ihlallerinin son derece tuhaf olduğunu anladım. sürücü ve rsquos lisans bilgilerinin depolanması yükümlülüğünü almak ister. Aynı zamanda, sağlayıcıların kazandığı & rsquot olsa bile, kişisel bilgilerimizi yönetmek ve güvenceye almak her birimizin sorumluluğundadır.
Bu nedenle, bir sürücü & rsquos ehliyeti, sosyal güvenlik miktarı ya da başka herhangi bir özel bilgi talep etmeniz nedeniyle, & ldquoNo & rdquo. Ve eğer katip ya da resepsiyonist size bu bilgileri ve gerçekleri toplamak için politikalarını belirlediğini söylerse, o zaman çevrenizde gezip dolaşmak için de idealdir. Özel bilgilerinizi gizli tutmak için sizin politikanız olmalı!
Herkese mutlu noeller ve tüm harika bir akşam!