Don & rsquot Bir Dükkan Memuru Sizin Kimliğiniz İçin Soracaktır!

Sadece itici satış görevlileri Çok Önemli derecede bireysel detaylar sorduğunda hayır deme. Kesinlikle Noel sezonu üzerimizde ve sevdiklerimiz için hediye almak için oradayız. Çok uzun zaman önce, bazı bilgisayar sistemi bileşenlerini satın almak için Greatest Purchase’dan satın alıyordum, ama konutta kaldığımda tek bir parçanın kırıldığını keşfettim.
Elbette yaptığım sonraki faktör, İdeal Elde Etme’ye geri dönmek ve arızalı malları değiştirmek üzere iade etmekti. Değişim sürecinin gerçekleşmesi sırasında şok olan şuydu, kimliğimi doğrulamak için şoför ve rsquos lisansımı teslim etmemin beklendiğiydi. Dükkan memuru, sürücü ve rsquos lisansımdan kurtulmamı ve bilgisayar sistemlerine taramasını sağlamak için ona vermemi istedi. Reddettim. Daha sonra makbuzumda açıkça belirtildiğine işaret etti & ldquoBu mağazada bir ürünü iade ettiğinizde veya değiştirdiğinizde, geçerli bir fotoğraflı kimlik türü talep ediyoruz. Kimlik bilgilerinizden bilgi ve gerçekler, Greatest’in ve bağlı kuruluşlarının alışveriş yapan müşterilerimizin geri dönüşlerini izlemek için kullandıkları güvenli ve şifrelenmiş bir müşteri geri dönüşümü veritabanında saklanacaktır. & Rdquo Bir kez daha, sürücü ve rsquos lisansımı devretmeyi reddettim. Özel detayların korunacağını söyledi.
Evet, ideal! O nasıl biliyor? Amazon, Sony, Nintendo ve 2011’de veri ihlali yapan yüzlerce başka şirketin tüketici ve rsquos verilerinin güvende olduğuna inandığından eminim. Kişisel verilerin bu veritabanları kimlik hırsızları ve siber saldırganlar için bir altın madeni. En büyük satın alma ve diğer organizasyonlar kendilerini hedef haline getiriyor.
Sonunda, şoförlüğüm ve rsquos lisansımdan daha fazlasını elde etmek zorunda kalmadan malımı değiştirebilmeme rağmen, siber suçun bu çağında ve sağlayıcıların 2011 yılında deneyimledikleri ayrı saldırıların ve güvenlik ihlallerinin tümünde oldukça garip olduğunu fark ettim. , herhangi bir firma, sürücü ve rsquos lisans bilgilerinin ve gerçeklerinin depolanması yükümlülüğünü üstlenmek isteyecektir. Aynı zamanda, sağlayıcıların kazandığı & rsquot olsa bile, kendi kişisel verilerimizi idare etmek ve güvenceye almak her birimizin sorumluluğundadır.
Bu nedenle, bir sürücü & rsquos ehliyeti, sosyal güvenlik numarası ya da diğer kişisel bilgileriniz için istemeniz nedeniyle, & ldquoNo & rdquo. Ve eğer katip veya resepsiyonist size bu bilgileri toplamak için politikalarını bildirdiklerini söylerse, o zaman çevrenizde dönüp dolaşmak da uygun olacaktır. Kişisel bilgilerinizi ve gerçekleri gereksiz yere dağıtmamak politikanız olmalı!
Herkese mutlu noeller ve tüm harika bir akşam!