Dizüstü Bilgisayar Ekranını Temizleme

Dizüstü bilgisayar ekranını nasıl temizleyeceğinizi bilmek istiyor musunuz? Dizüstü bilgisayar ekranını temizleme ile ilgili temel adımları öğrenmek için aşağıdaki makaleyi inceleyin ve bir temizlik maddesi olarak nelerin kullanılması gerektiğine dair bir avuç öneri verin. Diz üstü ekranda kir, lekeler, toz, lekeler ve parmak izlerinin bulunması günlük rutinin üzerinde çalışmak için kesinlikle bir güçlüktir. Kirli bir dizüstü bilgisayar ekranı kesinlikle sinir bozucu. Kirli dizüstü bilgisayarda arama yapmaktan kurtulmak sadece ekranını temizlemek. Temiz ve net bir dizüstü bilgisayar ekranıyla, yalnızca arayıp çok iyi hissetmekle kalmaz aynı zamanda üzerinde çalışmak gibi bir his de hissedersiniz. Böylece, neden laptop pc ekranı hızlı temizlemek ve bu günlerde fonksiyonunuzu başlatmak değil. Dizüstü bilgisayar ekranının nasıl temizleneceği konusunda aşağıdaki tavsiyelerle gidin.

Dizüstü Ekranı Temizlemek İçin Neler Kullanmalısınız?

Öncelikle laptop ekranını temizleme yöntemini öğrenmek isteyen nokta, bir dizüstü bilgisayar ekranı temizleme malzemesi seçmektir. Bir pc perakende ürününde LCD temizleme maddelerinin geniş bir seçimine rastlarsınız. Ancak dizüstü bilgisayar ekranını temizlemenin en ideal yolu, LCD panelini bozabildiği için alkol veya amonyak içermeyen tek bir cihaz için gitmektir. Bu gibi malların çoğunda, ambalajlarındaki tüm kullanım talimatları bulunur. Dizüstü bilgisayarınızın ekranını temizlemek için onlara yeterince yapıştırın.

Hekzan suyla karıştırıldığında miktarının miktarı dizüstü bilgisayar ekranını son derece verimli bir şekilde temizleyebilen kimyasal bir maddedir. Dizüstü bilgisayar ekranında aynı temizleme etkisini yaratan bir kimyasal daha petrol benzendir. Ancak petrol benzeninin bir dezavantajı, çok yanıcı olmasıdır. Dolayısıyla, dikkatli bir şekilde yönetmeniz gerekir. Bu iki kimyasal bileşiğin herhangi birini dizüstü bilgisayarınızın ekranını temizlemek için atmak isterseniz, onları almak için bir kimyasal mağazaya bakın. Durumda, ev yapımı bir dizüstü bilgisayar ekran temizleyicisi hazırlamak istiyorsanız, sirke ve sudan yaratılan tek bir detayı deneyebilirsiniz. Eşit miktarda sirke ve su içirin. Onları doğru cevaplayacak bir şekilde karıştırın. Dizüstü bilgisayarınızın ekranını temizlemek için bu çözümü kullanın.

Nasıl Temiz Laptop Ekran Güvenle?

Dizüstü bilgisayar ekranını temizlemek için en iyi zaman kapalı modda olduğunda. Bunun nedeni, dizüstü bilgisayarınız çalışma modunda olmadığında toz, kir, lekeler ve hatta parmak izlerini çok net görmenizi sağlar. Bu, dizüstü bilgisayar ekranını temizleme faaliyetinizi basitleştirir. Buna eklemek için etkinlik artar.

İstediğiniz daha küçük bir temizleme çözünürlüğü daha küçük bir kapta boşaltın. Dizüstü bilgisayarın yanına koyun. İki parça kuru, yumuşak pamuklu bez alın. Kağıt havlu veya çizgi içeren kıyafetler kullanmayın, aksi halde ekranda çizikler oluşabilir. Dizüstü bilgisayarınızın ekranından çıkan tozu ve kiri temizlemek için 1 kullanın. Farklı bir bez parçası alın ve temizleme karışımına batırın. Temizleme solüsyonundan çıkarın, sıvı fazlalığından kurtulmak için sıkıştırın. Kumaş parçası nemli olana kadar sıkıştırın. Hiç ıslak olmadığından emin olun yoksa dizüstü bilgisayarınızın ekranını temizlemekle çok daha fazla çalışmanız gerekecek.

Şimdi, dizüstü bilgisayar ekranını bez parçasıyla nemli bir şekilde temizleme özelligiyle silin. Dizüstü bilgisayar ekranını temizleme hakkında bir ipucu, kaba daireler yerine ekranın geniş hareketlerde silinmesidir. Bu, dizüstü bilgisayar ekranına daha temiz bir görüntü sunar. Dizüstü bilgisayarın ekranının kurumasına izin verin. Dizüstü bilgisayarda çalışmaya başlamak istiyorsanız ekranı kuru ve temiz bir bezle kurutabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar ekranını temizlemek için ne yaparsanız yapın, ekrana zarar vermeden hafifçe yapacağınız noktasına gelin.

Daha fazla bilgi:
• LCD Monitörü Nasıl Temizlenir
• Klavyeyi Temizleme

Yukarıdaki bilgiler, dizüstü bilgisayar ekranını temizleme konusunda standart olarak kabul edildiğinde ve uygulandığında dizüstü bilgisayar ekranını temizlemek için zahmetsiz, kolay ve korumalı bir yöntem oluşturur. Böyle bir bakım en az haftada bir kez tamamlandığında, dizüstü bilgisayar ekranınız çeşitli yıllarca sürecek.

Ek bilgi için:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın