Deseni Kırmak

Geliştirme, geçici bir güvenlik teslimini gerektiriyor. Bu, tanıdık ama sınırlayıcı kalıpların, güvenli ancak işlevsiz işlevlerin, artık inanılmayan değerlerin ve bunların hangi yollarını yitiren ilişkilerin sağlanması anlamına gelebilir. John C. Maxwell
Tutarlı örneklerde, alışılmış kalıplar sizin için çalışır. Tercih ettiğiniz tepki modeliniz olarak büyürler. Her gün çalışmak için aynı rotayı aynen alırsınız. Her sabah, düşüncelerinizde bir harita çizmeniz gerekmiyor. Hemen hemen her dönüş otomatik ve rsquos direksiyonuna programlanmış gibi. Bu rotayı almak istemsiz bir karardır.
Bir cadde daha az karmaşık hale geldiğinde ve bir rotayı daha fazla almak için elverişli hale geldiğinde, yeni bir örüntüyü bilinçli bir şekilde kurabilmeniz için, alışkanlık haline geldiğinizde eski yolun karşısına çıkmaya devam edersiniz. Yine de, yeni rotayı zihinsel olarak haritalandırmanız ve eski rotayı yerine almak için kendini zorlamanız gerekir.
Değiştir, istemsiz eylemlerin yaklaşımını durdurur ve deseni bozar.
Sony tarafından 1979’da tanıtılan The Walkman, dünyanın müzik dinlemesinin temelini kökten değiştirdi. Yirmi yıl sonra, Apple’ın Ipod lansmanı ile müzik piyasasında ek bir dalgaya şahit olduk.
Dönüşümü evrimi zorlayan şeydir ve yeni deneyimlerin alanını keşfetmemizi ve yaşamlarımıza daha fazla anlam katmamızı gerektirir.
Dönüştürme, uygun şekilde yanıt vermenizi ister.
Birçoğu için bu, vücudu ve rsquos’un kendini savunması içgüdüsünün yol açtığı baskıya neden olabilir. Düşünceler, değişimi bir meydan okuma olarak algılar ve onunla buluşmaya başlar. Eğer meydan okuma gerçekleşmezse, fizik ve rsquos motoru yarışmaya devam ederek stres yaratır.
Gerinim için en iyi çare, neden olan durumdan uzak durmaktır.
Ancak, değişiklik döngüsü hiçbir şekilde sona ermiyor. Ve bundan uzak durmaya çalışmak, yaşamın kendisini engellemektir. İdeal kursunuz, ona tepki verdiğiniz yolu dönüştürmektir. Tehdit değil, iyi bir meydan okuma olarak ayarlamayı deneyin.
Bu yüzden alternatif olarak kapınızı çalmaya gelmek için beklemeyi bekleyip gidin. Koşullar üretin ve orada neler yapıldığını öğrenmek için fırsatları kullanın: ilişkiler, firmalar veya yaşam koşullarının sürekli olarak nasıl geliştiği.
Daha sonra, yaşamınızı değiştirmek ve değiştirmek zorunda olan alanları tanımlamak ve tanımlamak için bunu kolayca keşfedeceksiniz.
İkinci olarak, hiçbir yerde ya da aynı nihai sonuçları elde ettiğiniz gibi görünen faaliyetleri veya ilişkileri veya davranışları belirleyin.
Ortaklıkları ve kalıpları bulun ve sonra yeni yol caddeleri ve ifadeleri keşfederek onları kırmak için bilinçli olarak seçin.
Üçüncüsü, her gün sadece kendinizle birlikte olmak için biraz zaman ayırın. Her gün işlerin kesicisinden uzaklaştıktan sonra, sorunları yeni bir bakış açısından görmeniz ve önünüzdeki yolu gözden geçirmeniz için hayati bir mesafe olacak.
Zaman zaman eski bir deseni kırmak, ilham verici ve bilinçli bir yaşam sürmek için tamamen özgür olmanın tek yoludur.
Sonunda Wayne Dyer’ın bakış açısıyla ilgili konuları yerleştirmesi için bir alıntı, & şeylere bakma şeklini dönüştürüyorsanız, değiştirdiğiniz faktörleri değiştirin. & Rdquo