Deseni Kırmak

Büyüme, geçici bir güvenlik sağlamayı gerektirir. Bu, tanıdık ama sınırlayıcı kalıpların, güvenli ancak ödüllendirici performansın, artık inanılmayan değerlerin ve anlamlarını yitiren ilişkilerin bırakılması anlamına gelebilir. John C. Maxwell
Kararlı zamanlarda, alışkanlık kalıpları sizin için çalışır. Tercih ettiğin tepki şekli olarak ortaya çıkıyorlar. Her gün gerçekleştirmek için aynı rotayı aynen alırsınız. Her sabah düşüncelerinizde haritalamak zorunda değilsiniz. Hemen hemen her dönüş otomobilinizde ve rsquos direksiyonunuzda programlanmış gibi. Bu rotayı almak istemsiz bir seçenek.
Bir yol daha basit ve ekstra bir yol almak için daha kullanışlı ve kullanışlı hale geldiğinde, siz yine de bilinçli olarak yeni bir örüntü oluşturana kadar alışkanlık yapan eski yolu bulursunuz. Bir zamanlar, yeni rotayı zihinsel olarak haritalamanız ve kendini eski rotanın yerine almak için zorlamanız gerekir.
Değişiklik istemsiz eylemlerin prosedürünü durdurur ve deseni bozar.
Sony tarafından 1979’da tanıtılan The Walkman, dünyanın müziği dinlemesinin temelini kökten değiştirdi. Yirmi yıl sonra, Apple’ın Ipod’unun piyasaya sürülmesiyle müzik sektöründe bir başka dalgayı daha gördük.
Dönüşüm, evrimi zorlayan şeydir ve bizi yeni deneyimler alemini keşfetmeye ve yaşamlarımıza anlam katacak ilave eklememizi gerektirir.
Uygun şekilde yanıtladığınız talepleri değiştirin.
Birçoğu için, bu, vücudu ve kendini savunmak için içgüdüsel içgüdü tarafından tetiklenen gerilime neden olabilir. Düşüncelerin algılanması bir meydan okuma olarak değişiyor ve onunla tanışmak için hareket ediyor. Eğer meydan okuma gerçekleşmezse, vücut ve rsquos motoru zorlanmaya neden olarak zorlanmaya neden olur.
Stres için en etkili çözüm, buna sebep olan olayın önlenmesidir.
Ama değişimin döngüsü asla bitmez. Ve ondan uzak durmaya çalışmak, yaşamın kendisinden uzaklaşmaktır. En iyi yolunuz, tepki verdiğiniz yolu ayarlamanızdır. Tehdit değil, iyi bir meydan okuma olarak görmeye çalışın.
Bu yüzden değişikliğin beklemesinin bir alternatifi, kapınızı çalmaya geldiğinde, kendiniz için gidin ve arayınız. Orada neler olup bittiğini öğrenmek için durumlar yaratın ve fırsatları kullanın: ilişkiler, firmalar veya yaşam durumlarının sürekli olarak nasıl geliştiğini öğrenin.
Daha sonra, değiştirmek istediğiniz hayatınızı tanımlamak ve tanımlamak için basit bir şekilde ortaya çıkaracaksınız.
İkinci olarak, sizi hiçbir yerde veya benzer nihai sonuçları almayı başarabilecek faaliyetler veya ilişkiler veya davranışlar belirleyin.
Ortaklıkları ve kalıpları bulun ve sonra yeni yol caddeleri ve ifadeleri keşfederek onları kırmak için bilinçli bir şekilde seç.
Üçüncü olarak, sadece kendinizle olmak için günlük olarak yalnız bir zaman geçirin. Gündelik eşyaların kesicisinden uzaklaştığınızda, yeni bir bakış açısından öğeleri görmek ve ileriye doğru göz atmak için gerekli mesafe olacak.
Bazı durumlarda eski bir deseni kırmak, ilham verici ve bilinçli bir yaşam sürmek için hiçbir maliyet oluşturmayan tek yoldur.
Son olarak Wayne Dyer’ın bir şeyi bakış açısına yerleştirmesi için bir alıntı, ve öğelere bakma şeklini değiştirirseniz, baktığınız konular da ayarlanır. & Rdquo