Deseni Kırmak

Büyüme kısa süreli bir güvenlik arzını gerektirir. Bilindik ama sınırlayıcı kalıpları, güvenli ama işe yaramayan işleri, artık inanmadığı değerleri ve hangi yollarla araçlarını yitirdiğini ima edebilir. John C. Maxwell
Kararlı durumlarda, alışılmış kalıplar sizin için çalışır. Tercih ettiğin reaksiyona girme biçimleri olarak geliyorlar. Her gün çalışmak için aynı rotayı alırsınız. Her sabah düşüncelerinizde haritalamak zorunda değilsiniz. Hemen hemen her turda arabanızda ve rsquos direksiyonunuzda programlanmış gibi. Bu rotayı almak istemsiz bir karardır.
Bir cadde, farklı bir rotaya geçmek için daha basit ve ekstra uygun hale getirdiğinde, yine de, yeni bir örüntüyü bilinçli olarak belirleyene kadar, eskiden alışılmış şekilde eski yoldan gittiğini keşfedersiniz. Yine de, yeni rotayı zihinsel olarak haritalandırmanız ve kendinizi eski rotayı alternatif olarak kullanmanız için zorlamanız gerekir.
Dönüşüm, istemsiz eylemlerin yaklaşımını durdurur ve deseni kırır.
Sony tarafından 1979’da tanıtılan The Walkman, dünyanın müziği dinlemesinin temelini kökten değiştirdi. Yirmi yıl sonra Apple’ın Ipod’unun lansmanı ile müzik sektöründe bir başka dalgayı daha gördük.
Dönüşüm, evrimi zorlayan şeydir ve yeni deneyimler alanını keşfetmemizi ve yaşamlarımıza ekstra anlam katmamızı gerektirir.
Alter, uygun şekilde cevap vermenizi ister.
Çok sayıda için, bu, kendisini ve kendini savunmak için içgüdüsel içgüdünün neden olduğu stresi tetikleyebilir. Akıl, bir meydan okuma olarak algılar ve onu karşılamak için vitesler. Eğer zorluk gerçekleşmezse, fizik ve rsquos motoru gerilime neden olarak yarışa devam eder.
Zorlanma için en iyi çözüm, neden olan olaydan kurtulmaktır.
Ama dönüşüm döngüsü asla bitmez. Bundan kaçınmaya çalışmak hayatın kendisinden kaçınmaktır. En iyi yolun, ona tepki verme şeklini ayarlaman. Bir tehdit değil, iyimser bir meydan okuma olarak görmeye çalışın.
Bu yüzden alternatif olarak, kapınızı çalmaya gelmek için beklemek, gidin ve kendiniz için arayın. Koşulları yapın ve orada neler yapıldığını öğrenmek için fırsatları kullanın: ilişkiler, şirketler veya yaşam koşullarının sürekli olarak nasıl geliştiğini öğrenin.
Daha sonra, yaşamınızı düzeltmek ve ayarlamak için ihtiyaç duyduğunuz alanları belirlemek için basit bir şekilde karşılaşacaksınız.
İkinci olarak, sizi hiçbir yere ya da aynı nihai sonuçlara götüren faaliyetler veya ilişkiler ya da davranışlar belirleyin.
Ortaklıkları ve kalıpları bulun ve sonra yeni yol caddeleri ve ifadeleri keşfederek onları kırmak için bilinçli bir şekilde seç.
Üçüncüsü, her gün sadece kendinizle birlikte olmak için biraz yalnız zaman ayırın. Gündelik eşyaların kesicisinden uzaklaştıktan sonra, yeni bir bakış açısından sorunları görmek ve ilerleyiş yolunu gözden geçirmek için gerekli mesafe olacak.
Bazen eski bir deseni kırmak, ilham verici ve bilinçli bir hayat yaşamak için tamamen özgür olmanın tek yoludur.
Sonunda Wayne Dyer’ın perspektife puan vermesi için bir alıntı, & ldquo. Eğer noktalara bakış şeklini değiştirirseniz, değiştirdiğiniz şeyleri değiştirirsiniz. & Rdquo