Deseni Kırmak

Geliştirme, geçici bir güvenlik teslimini gerektiriyor. Bilindik ama sınırlayıcı kalıpları, güvenli ama işe yaramayan işleri, artık inanmadığı değerleri ve anlamlarını yitirmiş ilişkileri sağlamayı ima edebilir. John C. Maxwell
Tutarlı örneklerde, alışılmış kalıplar sizin için çalışır. Tercih ettiğin reaksiyona girme biçimleri olarak geliyorlar. Her gün gerçekleştirmek için aynı rotayı alırsınız. Her sabah düşüncelerinizde haritalamak zorunda değilsiniz. Hemen hemen her turda sanki arabanıza ve rsquos direksiyonuna programlandı. Bu rotayı almak istemsiz bir seçenek.
Bir yol, başka bir rotayı almak için çok daha kolay ve çok daha pratik hale gelme eğiliminde olduğunda, bilinçli olarak yeni bir örüntü kurabilene kadar, alışkanlıkla eski yoldan gitmeye devam edebilirsiniz. Yine de, yeni rotayı zihinsel olarak haritalandırmanız ve kendinizi eski rota yerine almak için zorlamanız gerekir.
Değiştir, istem dışı eylemlerin eylemlerini durdurur ve düzeni bozar.
Sony tarafından 1979’da tanıtılan The Walkman, dünyanın müzik dinlemesinin temelini kökten değiştirdi. Yirmi yıl sonra Apple’ın Ipod lansmanı ile müzik endüstrisinde farklı bir dalgaya şahit olduk.
Dönüşümü evrimi zorlayan şeydir ve bizi yeni deneyimler alemini keşfetmeye ve hayatımıza daha çok şey katmaya götürüyor.
Dönüştürme, uygun şekilde yanıt vermenizi ister.
Birçoğu için, bu, kendisini savunmak için beden ve rsquos içgüdüsü tarafından tetiklenen gerilime yol açabilir. Akıl, bir meydan okuma olarak algılar ve onu karşılamak için vitesler. Eğer meydan okuma gerçekleşmezse, vücut ve rsquos motoru gerginliğe neden olarak yarışa devam eder.
Baskı için en iyi çözüm, buna sebep olan olayın önlenmesidir.
Fakat değişim döngüsü asla bitmez. Ve açıklığa kavuşturmaya çalışmak, yaşamın kendisinden uzak kalmaktır. İdeal kursunuz, ona tepki verme şeklinizi değiştirmektir. Değişikliği bir tehdit değil, yapıcı bir meydan okuma olarak görmeye çalışın.
Bu yüzden, değiştirmek için beklemek yerine kapınızı çalıyor, gidin ve kendiniz için arayın. Koşulları yaratın ve orada neler yapıldığını ortaya çıkarmak için fırsatları kullanın: ilişkiler, işletmeler veya yaşam senaryolarının nasıl sürekli geliştiği.
Daha sonra, yaşamınızı değiştirmek ve değiştirmek için gereken bölgeleri tanımak için çaba sarf edeceksiniz.
İkincisi, sizi hiçbir yerde veya aynı sonucu elde etmeyen faaliyetler veya ilişkiler veya davranışlar belirleyin.
Ortaklıkları ve kalıpları bulun ve bilinçli olarak yeni yollar ve ifadeler keşfederek onları kırmayı tercih edin.
Üçüncüsü, her gün sadece kendinizle birlikte olmak için biraz zaman ayırın. Her gün kesilen parçalardan uzaklaştıktan sonra, yeni bir perspektiften puanları görmek ve ilerleyiş yolunu gözden geçirmek için gerekli mesafe olacak.
Zaman zaman eski bir deseni kırmak, ilham verici ve bilinçli bir hayat yaşamak için özgürce ortaya çıkmanın tek yoludur.
Son olarak, Wayne Dyer’ın bakış açısına bir şeyler koyması için bir alıntı, ve eğer bir şeylere bakış tarzını dönüştürüyorsanız, değiştirdiğiniz konular değişir. & Rdquo