Deseni Kırmak

Gelişim kısa süreli bir güvenlik teslimini gerektiriyor. Belki de tanıdık ama sınırlayıcı kalıpların sağlanması, güvenli ama işe yaramaz işlerin, artık inanılmayan değerlerin ve bunların hangi yollarla yitirilebildiği ilişkilerin sağlanması anlamına gelebilir. John C. Maxwell
Sürekli zamanlarda, alışkanlık kalıpları sizin için çalışır. Tercih ettiğiniz tepki modellerine dönüşüyorlar. Her gün çalışmak için aynı rotayı alırsınız. Hemen her sabahki düşüncelerinizde bir harita çizmeniz gerekmiyor. Her bir dönüş kendi oto ve rsquos direksiyonuna programlanmış gibi. Bu rotayı almak istemsiz bir seçim.
Bir cadde daha kolay ve daha fazla rotaya girmek için daha fazla çaba sarf etmediğinde, bilinçli olarak yeni bir desen belirleyene kadar alışkanlık yapan eski yolu bulmaya devam edersiniz. Bir süre için, yeni rotayı zihinsel olarak haritalamanız ve eski rotayı değil, onu almanız için zorlamanız gerekir.
Değiştir, istemsiz eylemlerin yaklaşımını durdurur ve deseni bozar.
Sony tarafından 1979’da tanıtılan The Walkman, gezegenin müziği dinlediği gibi kökten devrim yarattı. Yirmi yıl sonra Apple’ın Ipod’unun lansmanı ile müzik sektöründe bir başka dalgayı daha gördük.
Değişim, evrimi zorlayan şeydir ve yeni deneyimler alanını keşfetmemizi ve yaşamlarımız için daha çok şey eklememizi gerektirmektedir.
Dönüştürme, uygun şekilde yanıt vermenizi ister.
Çok sayıda için bu, vücudu ve kendini savunmak için içgüdüsel içgüdünün getirdiği tansiyona neden olabilir. Akıl, bir meydan okuma olarak ayarlandığını algılar ve onu karşılamak için vitesler. Eğer meydan okuma gerçekleşmezse, vücut ve rsquos motoru zorlanmaya neden olarak zorlanmaya neden olur.
Baskı için en iyi çözüm, neden olan durumun önlenmesidir.
Ama dönüşüm döngüsü hiçbir koşulda sona ermiyor. Bundan kaçınmaya çalışmak, yaşamın kendisinden uzaklaşmaktır. En iyi yolunuz, tepki verdiğiniz yolu ayarlamanızdır. Tehdit değil, iyi bir meydan okuma olarak ayarlamayı deneyin.
Böylece, kapıyı çalmak için ayarlama beklemenin bir alternatifi olarak, git ve kendine bak. Durumları inşa edin ve orada neler olup bittiğini öğrenmek için fırsatları kullanın: ilişkiler, işletmeler veya yaşam senaryoları sürekli olarak nasıl gelişmektedir.
Daha sonra, yaşamınızı değiştirmek ve değiştirmek zorunda olduğunuz alanları tanımlamak ve tanımlamak için komplike bulmayacaksınız.
İkinci olarak, sizi hiçbir yerde veya aynı nihai sonuçları almayı bekleyen faaliyetler veya ilişkiler veya davranışlar belirleyin.
Ortaklıkları ve kalıpları bulun ve bilinçli olarak yeni yollar ve ifadeler keşfederek onları kırmayı tercih edin.
Üçüncüsü, her gün sadece kendinizle birlikte olmak için biraz yalnız zaman ayırın. Her gün işlerin kesicisinden uzaklaştıktan sonra, yeni bir perspektiften öğeleri görmek ve ilerleyiş yolunu gözden geçirmek için önemli bir mesafe olacak.
Bazı durumlarda eski bir deseni kırmak, ilham vermeyen ve bilinçli bir hayat yaşamak için bedelsiz olarak ortaya çıkmanın tek yoludur.
Son olarak, Wayne Dyer’ın perspektife puan koyması için bir alıntı, & ldquo. Eğer noktalara bakış şeklini değiştirirseniz, değiştirdiğiniz noktalar değişir. & Rdquo