Deseni Kırmak

Büyüme kısa süreli bir güvenlik arzını gerektirir. Bilindik ama sınırlayıcı kalıpları, korunan ama ödüllendirici olmayan performansları, artık inanmadığı değerleri ve anlamlarını yitirmiş ilişkileri sağlamayı ima edebilir. John C. Maxwell
Kararlı zamanlarda, alışkanlık kalıpları sizin için çalışır. Tercih ettiğiniz tepki modellerine dönüşüyorlar. Her gün çalışmak için aynı rotayı alırsınız. Hemen her sabahki düşüncelerinizde bir harita çizmeniz gerekmiyor. Neredeyse her dönüşün otomobilinize ve rsquos direksiyonuna programlanmış gibi. Bu rotayı almak istemsiz bir seçim.
Bir yol daha kolay ve çok daha pratik bir rotaya gitme eğiliminde olduğunda, yeni bir örüntüyü bilinçli bir şekilde kurabilmeniz için, alışkanlığınızı eskiden eski yoldan devam ettirirsiniz. Bir süre için, yeni rotayı zihinsel olarak haritalandırmanız ve eski rotayı alternatif olarak almak için kendinizi zorlamanız gerekir.
Ayar istemsiz eylemlerin prosedürünü durdurur ve kalıbı kırar.
Sony tarafından 1979’da tanıtılan The Walkman, dünyanın müzik dinlemesinin temelini kökten değiştirdi. Yirmi yıl sonra, Apple’ın Ipod’unun piyasaya sürülmesi ile müzik endüstrisinde bir başka dalgayı daha gördük.
Dönüşüm, evrimi zorlayan şeydir ve bizi yeni deneyimler alemini keşfetmemizi ve yaşamlarımız için daha çok şey eklememizi gerektirir.
Uygun şekilde yanıtladığınız talepleri değiştirin.
Birçoğu için bu, vücudu ve rsquos’un kendini savunması için içgüdünün neden olduğu strese neden olabilir. Akıl, bir meydan okuma olarak değişikliği algılar ve bunu karşılamak için vitesler. Eğer meydan okuma gerçekleşmezse, vücut ve rsquos motoru zorlanmaya neden olarak zorlanmaya neden olur.
Stres için ideal çözüm, neden olan durumdan uzak durmaktır.
Ama değişiklik döngüsü asla bitmez. Ve bunu açıklığa kavuşturmak için hayatı kendisinin engellemesidir. İdeal kursunuz, ona tepki verdiğiniz yolu dönüştürmektir. Bir tehdit değil, pozitif bir meydan okuma olarak görmeye çalışın.
Bu yüzden alternatif olarak kapınızı çalmaya gelmek için beklemeyi bekleyip gidin ve kendiniz için arayın. Koşulları geliştirin ve orada neler yapıldığını öğrenmek için fırsatları kullanın: ilişkiler, işletmeler ya da yaşam koşullarının sıklıkla nasıl geliştiğini öğrenin.
Daha sonra, yaşamınızı değiştirmek ve değiştirmek için gereken yerleri belirlemek ve basitleştirmek için keşfedeceksiniz.
İkincisi, sizi hiçbir yerde veya benzer faydalar olarak gören faaliyetler veya ilişkiler veya davranışları belirleyin.
Ortaklıkları ve kalıpları keşfedin ve ardından bilinçli olarak yeni yol caddeleri ve ifadeleri keşfederek onları kırmayı tercih edin.
Üçüncüsü, her gün sadece kendisiyle olmak için biraz yalnız zaman geçirin. Günlük işlerin kesicisinden uzaklaştığınızda, yeni bir bakış açısından puanları görmek ve ilerleyiş yolunu gözden geçirmek için gereken mesafe olacak.
Zaman zaman eski bir düzeni kırmak, ilham verici ve bilinçli bir hayat yaşamak için özgür olmanın tek yoludur.
Sonunda Wayne Dyer’ın bakış açısına sorunları koyması için bir alıntı, & ldquo. Eğer puanlara baktığınız şekli değiştirirseniz, değiştiğiniz noktalar değişir. & Rdquo