CDR Raporu: Müthiş Bir Mesleğe Ağ Geçidi

Hayattaki her şeyin bir amacı vardır. Kesinlikle hiçbir şey yapmamızın, hiçbir amacı olmayan bir şeye değmesidir. Bazı noktalar aslında hayati. Bazıları, çok önemli değil. Onlar sadece bize mutluluk ve tatmin duygusu veriyorlar. Yine de, mutluluk elde etmek için bu amaç aslında çok önemlidir.
Hayatta bu kadar önemli bir faktör 1 Mesleğimiz, Mesleğimizdir. Tüm başlangıç ​​hayatımız, eğitimimiz, yeteneklerimiz. Onları sadece kârlı bir kariyer inşa etmek için onurlandırıyoruz. Birçok kişi, ciddi bir şekilde erken saatlerde çalışmaya başladı. Bunlar başlangıçtan son derece sabit bir hedefle kutsanan millet. Çok sayıda kişi sadece eğitimlerine devam ediyor ve nasıl ortaya çıktığını görüyor.
Ne olursa olsun, etkili bir meslek elde etmek için iki amaç olduğunu düşünüyorum. 1, doğal olarak gelir. Oldukça az sayıda dolar hayati önem taşımaz, size mutluluk getiremez. Güzel, kesinlikle olduğunu hissediyorum. Pozitif fonlar size mutluluk verebilir. Bir çocuk sağlayan Sony PlayStation çok mutluluktan para alıyor. Veya basit bir sigara içen kişi, onlara bir avuç dolusu tatmin duygusu gelirden gelir. Dolardan satın alamayacağınız bir sorun var. Ama eğer hayatınızda böyle bir şey varsa, paranın onları korumak ve güvende tutmak için gerçekten kritik olduğunu düşünüyorum.
Etkili bir meslek edinmenin diğer amacı tatmintir. Hiç kimse, tüm gün mülkün içinde oturmaktan memnun olamaz. Bir insan ne kadar tembel olursa olsun, bir gün oturuşta otururken bir gün gelecektir ve hayatlarında bir şeyler yapmak isteyecektir. Yapmaya değer bir şey. Onları ve onları çevreleyen diğer bireyleri yapma eğiliminde olan bir şey çok memnun oldu.
Bir günde sadece 24 saat var ve 1 her zaman eğlenmek için istediği şeyi yapamaz ve nakit için başka bir şey yapamaz. İkisini dengelemek oldukça zor olabilir. Erkeklerin ve kadınların gelir için sevdikleri şeyleri yapmaya çalışmasının sebebi budur. Bu yüzden ilgileniyorlar ve ekonomik durumlarına eş zamanlı olarak bakabiliyorlar.
Şu anda birkaç için 1 kariyer seçimi Mühendislik olduğunu. Mühendis olmak bugünlerde bir trend. Bir çok şey yeni bir şey geliştirme fikrine çekiliyor. Oldukça az sadece serin düşünün ve onu izleyin. Ben kendim tarafından çok etkilendim. Her gün yeni bir şey geliştirme düşüncesi benim için oldukça etkileyici.
Ancak, mühendisliği tercih eden çok sayıda kişi ile, rakiplerde de bir artış söz konusudur. Elbette, her şeyde rakip var. Ancak, kariyer çözümünün kazandığı son popülerlikle, genç ve tomurcuklanan mühendislerin iyi işler elde etmeleri gün geçtikçe zorlaşıyor. Çok sayıda sahip oldukları şeyden memnun değiller. Çok sayıda soo için benzer alanda sıkışmış ve bir değişime ihtiyaç var.
Her ne olursa olsun, bir şeyi zorlamak için asla üstün bir seçim olmadığını söylüyorum. Bir şeyle ilgilenmiyorsan, o zaman asla yapmazsın. Kesinlikle yapmak istediğin bir şey için git. Bunun basit olmadığını ve uygulamada yapılması oldukça zor olduğunu biliyorum. Ama aslında bir şey yapmak istiyorsan, bunu yapmanın bir yolunu bulacaksın.
Nihayet, mühendisler için nihayetinde yeni bir pazar var. Evet ve burası Avustralya. Dünyanın dört bir yanından gelen mühendisler, mühendislik işleri için Avustralya’ya göç ediyor ve sevimli millet, hepsini memnuniyetle kabul ediyor. İlk gereksinim duydukları tek faktör, CDR’niz yani bir Yetkinlik Gösterme Raporudur. Bu, Avustralya’daki kararınızın mühendislik işini size vermeden önce Avustralya’nın talep ettiği bir dizi belgedir.
Mühendisleri yetenekleri ve pratik deneyimleri konusunda yargılamanın kesinlikle adil bir yolu olduğunu düşünüyorum, bir dünyadaki tam olarak hangi uzmanlık yönteminin teorik ustalıkla özetlendiği. Ama öyle olsa bile, bir CDR oluşturmak için komplike değildir ve müthiş mühendisler harika mühendisler elde etmekten bağımsız olarak kabul edilebilir bir CDR yazmayı başaramamıştır. Bu nedenle bir CDR raporunun yazılmasında tecrübeli bir şekilde izin almanız şiddetle tavsiye edilir.
Ancak ideal bir CDR tasarlayıp Mühendisler Avustralya tarafından onaylanınca, Avustralya’daki hayalinizdeki işlere kapılarınız açık.
Öyleyse asla nefret etmediğin bir işte kendini yavaş yavaş öldürme. Kendini tatmin eden bir işte kendini beğen.