CDR Raporu: İnanılmaz Kariyer Ağ Geçidi

Hayattaki her küçük şeyin bir amacı vardır. Yaptığımız hiçbir şey hedefe sahip değilse bir şey yapmaya değmez. Bazı faktörler ciddi derecede önemlidir. Bazıları, çok değil. Onlar sadece bize mutluluk ve tatmin duygusu veriyorlar. Ama yine de, bu mutluluğu elde etme amacı da çok önemli.
Hayattaki bu kesinlikle kritik nokta 1 Mesleğimiz, Mesleğimizdir. Tüm başlangıç ​​hayatımız, eğitimimiz, yeteneklerimiz. Onları sadece gelişmekte olan bir kariyer inşa etmek için onurlandırıyoruz. Çok sayıda erkek ve kadın, başında kesinlikle başlıyor. Bunlar, başlangıçtan itibaren oldukça sabit bir amaç ile kutsanan insanlar. Birçoğu eğitimlerine devam ediyor ve nasıl ortaya çıktığını görüyor.
Durum ne olursa olsun, başarılı bir kariyere sahip olmanın iki amacı var. Birincisi kesinlikle paradır. Oldukça az gelir ciro önemli değil, size mutluluk yatırım yapamaz. Etkin olarak, sanırım gerçekten öyle. Pozitif para size mutluluk verebilir. Çocuğa çok önemli bir mutluluk veren Sony PlayStation, dolardan satın alındı. Ya da karmaşık olmayan bir sigaraya, onlara bir avuç dolusu tatmin edici anlar vererek, bir miktar tatmin duygusu gelir. Dolardan elde edemeyeceğiniz 1 puan takdir ediyor. Fakat hayatınızda zevk alırsanız, paranın onları memnun etmek ve korumak için gerçekten kritik olduğunu hissediyorum.
Başarılı bir mesleğe sahip olmanın diğer amacı tatmintir. Bir gün, tüm gün mülkte oturmaktan mutlu olamaz. Bir insan ne kadar tembel olursa olsun, otururken belirli bir gün gelecek, çok fazla önem kazanacak ve hayatında bir şey yapmak isteyecektir. Yapmaya değer bir şey. Onları ve çevrelerini çevreleyen bir şey.
Bir günde sadece 24 saat var ve bekarlar genelde istedikleri şeyi yapamaz ve fon için başka bir şey yapamaz. İkisini dengelemek oldukça zor olabilir. İnsanların bugün gelir için neyi sevdiklerini yapmaya çalışmasının sebebi budur. Bu yüzden ilgileniyorlar ve ekonomik senaryolarına eş zamanlı olarak bakabiliyorlar.
Günümüzde sayısız kariyer tercihi Mühendislik’tir. Mühendis olmak bugünlerde bir trend. Pek çok şey yeni bir şey geliştirme düşüncesine çekiliyor. Birçoğu onu serin ve ona uyuyor. Ben kendim tarafından oldukça etkilendim. Hemen her gün yeni bir şey geliştirme fikri benim için çok etkileyici.
Fakat bugün bu kadar büyük miktarda insanın mühendislik yapmayı tercih etmesiyle, rekabette de artış var. Elbette, her şeyde rakip var. Ancak, kariyer seçiminin kazanmış olduğu yakın zamanlı tanıma ile, genç ve tomurcuklanan mühendislerin fantastik işler elde etmesi gün geçtikçe zorlaşıyor. Birçoğu sahip olduklarından memnun değil. Pek çok kişi, soo için tam olarak aynı alana sıkışmış ve bir dönüşüme sahip olmalı.
Her ne olursa olsun, hiçbir şeyi zorlamak için hiçbir şekilde mükemmel bir çözüm olmadığını söylüyorum. Bir şeye ilgi duymuyorsan, o zaman yapmayın. Yapmak istediğin bir şey için git. Bunun zahmetsiz olduğunu ve uygulamada yapılması oldukça zor olduğunu biliyorum. Ama eğer gerçekten bir şey yapmak istiyorsan, bunu yapmanın bir yolunu göreceksin.
Güzel, mühendisler için neyse ki yeni bir endüstri var. Evet, orası Avustralya. Dünyanın her yerinden gelen mühendisler, mühendislik işleri için Avustralya’ya göç ediyor ve muhteşem ulus tüm bunları memnuniyetle kabul ediyor. Başlangıçta ihtiyaç duydukları tek nokta, CDR’niz yani bir Yetkinlik Gösterme Raporudur. Bu, Avustralya’daki kararınızın mühendislik işini size vermeden önce, Avustralya’nın ihtiyaç duyduğu bir dizi belgedir.
Mühendisleri yetenekleri ve bilgisi konusunda yargılamanın gerçekten adil bir yolu olduğunu düşünüyorum, bir dünyadaki uzmanlığın anlamı ne yazık ki tam olarak teorik öğrenmeyi özetledi. Ama yine de, bir CDR oluşturmak için basit değil ve harika mühendisler olmasına rağmen birkaç harika mühendis kabul edilebilir bir CDR oluşturmak için başarısız oldu. Bu nedenle, bir CDR raporunun yazılmasında uzman yardım almanız şiddetle tavsiye edilir.
Ama bir kez büyük bir CDR tasarladığınızda ve Mühendisler Avustralya tarafından onaylandıktan sonra, Avustralya’daki hayalinizdeki işinize kapılarınız açık.
Yani asla nefret etmediğin bir işte kendini yavaş yavaş öldürmeyin. Kendini tatmin eden bir işte kendini sev.