CDR Raporu: İnanılmaz Kariyer Ağ Geçidi

Hayattaki her şeyin bir amacı vardır. Şimdiye kadar yaptığımız hiçbir şey, hedefe sahip olmayan bir şeye değer. Bazı şeyler gerçekten hayati. Bazıları, çok değil. Onlar sadece bize mutluluk ve tatmin duygusu veriyorlar. Ama yine de, bu mutluluğa ulaşma hedefi de gerçekten önemlidir.
Hayattaki bu çok önemli faktörlerden biri Mesleğimiz, Mesleğimizdir. Tüm başlangıç ​​hayatımız, eğitimimiz, yeteneklerimiz. Onları sadece karlı bir meslek inşa etmek için onurlandırıyoruz. Bugün pek çok insan, bu konuda gerçekten erken bir zamanda çalışmaya başlıyor. Bunlar başlangıçtan gerçekten sabit bir amaç ile kutsanan millet. Birçoğu eğitimlerine devam ediyor ve nasıl ortaya çıktığını görüyor.
Durum ne olursa olsun, üretken bir kariyere sahip olmanın iki amacı olduğuna inanıyorum. Birincisi kesinlikle gelir. Oldukça az paranın çok önemli olmadığını, size mutluluğu satın alamayacağını söyler. Şey, gerçekten olduğunu hissediyorum. Emin para size mutluluk satın alabilirsiniz. Çocuklara çok önemli bir mutluluk sağlayan Sony PlayStation, paradan satın alınır. Ya da karmaşık olmayan bir sigaraya, onlara bir kaç dakika memnuniyet veren bir sigara içilmesi nakit olarak alınır. Dolardan elde edemediğiniz tek faktör sevgi. Ama eğer hayatında sevginiz varsa, paranın onları mutlu ve korunaklı tutmak için çok önemli olduğunu düşünüyorum.
Etkili bir meslek edinmenin diğer amacı tatmintir. 1 bütün gün evde oturmaktan asla mutlu olamaz. Bir insan ne kadar tembel olursa olsun, bir gün otururken bir gün gelecek, çok fazla bir şey olacak ve hayatında bir şey yapmak isteyecektir. Yapmaya değer bir şey. Onları ve diğer insanları onlar hakkında içerik yapan bir şey.
Bir günde sadece 24 saat var ve 1 genellikle eğlenmek için istediği şeyi yapamaz ve para için başka bir şey yapamaz. İkisini dengelemek oldukça zor olabilir. Kişilerin dolardan keyif aldıkları şeyi yapmaya çalışmasının nedeni budur. Bu yüzden ilgileniyorlar ve finansal durumlarına eş zamanlı olarak bakabiliyorlar.
Günümüzde birçok kez böyle bir meslek kararı Mühendislik’dir. Mühendis olmak bugünlerde bir trend. Bazıları yeni bir şey inşa etme düşüncesine çekiliyor. Bir sürü harika olduğunu düşün ve onu takip et. Ben kendim tarafından çok etkilendim. Her gün yeni bir şey geliştirme düşüncesi benim için oldukça etkileyici.
Ancak, mühendisliği tercih eden çok sayıda erkek ve kadın ile, rakiplerde de bir artış var. Elbette, her şeyde rakip var. Ancak, meslek çözümünün kazandığı son popülerlikle, her geçen gün genç ve tomurcuklanan mühendislerin müthiş işler alması zorlaşıyor. Bazıları sahip oldukları şeyden memnun değiller. Birçoğu soo için tam olarak aynı alanda kalmış ve bir dönüşüme ihtiyaç duyacaktır.
Her ne olursa olsun, bir şeyi zorlamak için asla üstün bir çözüm olmadığını söylüyorum. Bir şeyle ilgilenmiyorsan, o zaman yapma. Gerçekten yapmak istediğin bir şey için git. Bunun basit olduğunu ve uygulamada yapılması son derece zor olduğunu söylüyorum. Ama eğer gerçekten bir şeyler yapmak istiyorsan, bunu yapmanın bir yolunu keşfedeceksin.
Güzel, mühendisler için neyse ki yeni bir pazar var. Evet ve burası Avustralya. Dünyanın her yerinden gelen mühendisler, mühendislik işleri için Avustralya’ya göç ediyorlar ve sevimli millet, hepsini memnuniyetle kabul ediyor. İlk talep ettikleri tek sorun CDR’iniz yani bir Yetkinlik Gösterme Raporu’dur. Bu, Mühendislerin Avustralya’nın Avustralya’daki seçenekinizin mühendislik işini vermeden önce ihtiyaç duyduğu bir dizi belgedir.
Mühendisleri kendi uzmanlıklarına ve karşılaşmalarına göre yargılamanın, adil bir şekilde, hangi know-how’ın sadece teorik ustalıkla özetlendiği bir dünyada tam anlamıyla adil bir yol olduğunu varsayıyorum. Fakat öyle olsa bile, bir CDR yazmak kolay değildir ve müthiş mühendisler harika mühendislere rağmen kabul edilebilir bir CDR oluşturmayı başaramamıştır. Bu yüzden bir CDR raporunun yazılmasında kalifiye yardım almanız şiddetle tavsiye edilir.
Ancak ideal bir CDR tasarlayıp Mühendisler Avustralya tarafından onaylanınca, Avustralya’daki hayalinizdeki işlere kapılarınız açık.
Bu yüzden asla nefret etmediğin bir işte kendini yavaşça öldürmeyin. Kendinizi tatmin edecek bir işte kendinizi iyi hissedin.