CDR Raporu: Harika bir Kariyer Ağ Geçidi

Hayattaki her küçük şeyin bir amacı vardır. Hiç bir şey yapmadığımız hiçbir şey, hiçbir amacı olmayan bir şeydir. Bazı şeyler gerçekten önemli. Bazıları, çok değil. Onlar sadece bize mutluluk ve tatmin duygusu veriyorlar. Fakat yine de, bu mutluluğu elde etme hedefi de kesinlikle önemlidir.
Hayattaki gerçekten önemli bir nokta, Mesleğimiz, Mesleğimizdir. Tüm başlangıç ​​hayatımız, eğitimimiz, yeteneklerimiz. Onları sadece etkili bir meslek yapmak için biliyoruz. Günümüzde çok sayıda insan, hemen başında başlıyor. Bunlar, başlangıçtan itibaren oldukça sabit bir hedefle kutsanan bireyler. Her ne kadar birçoğu eğitimlerine devam ediyor ve nasıl ortaya çıktığını görüyor.
Durum ne olursa olsun, kârlı bir kariyere sahip olmanın iki amacı vardır. Birincisi doğal olarak dolar. Oldukça az paranın olmazsa olmaz olmadığını, size mutluluk getiremeyeceğini söyler. Şey, gerçekten olduğuna inanıyorum. Emin para sana mutluluk kazandırabilir. Çocuklara çok büyük mutluluklar sunan Sony PlayStation gelirden satın alındı. Ya da bir sigara içmenin kolay bir sigara içmesi, onlara birkaç dakika memnuniyet getirmesiyle gelir elde edilir. Gelirden satın alamayacağınız bir nokta tapıyorum. Ama eğer hayatınızda zevk alıyorsanız, onları mutlu ve güvenli bir şekilde korumak için nakit paranın gerçekten kritik olduğunu hissediyorum.
Etkili bir meslek edinmenin diğer amacı tatmintir. Bir gün, tüm gün etrafta oturmaktan asla memnun olamaz. Bir insan ne kadar tembel olursa olsun, bir gün oturun, sadece çok büyük ölçüde olacak ve hayatında bir şey yapmak isteyecektir. Yapmaya değer bir şey. Onları ve çevrelerindeki diğer insanları memnun eden bazı şeyler.
Bir günde sadece 24 saat var ve birçoğu eğlence için istediğini ve fon için başka bir şey yapamaz. İkisini dengelemek oldukça zor olabilir. İnsanların gelir için takdir ettikleri şeyi yapmaya çalışmasının sebebi budur. Bu yüzden ilgileniyorlar ve parasal koşullarına aynı anda bakabiliyorlar.
Şu anda birkaç tane böyle bir meslek seçeneği Mühendislik. Mühendis olmak bugünlerde bir trend. Çok sayıda yeni bir şey inşa düşüncesi çekiyor. Bazıları sadece serin olduğuna inanır ve ona uyar. Ben kendim tarafından çok etkilendim. Her gün yeni bir şey üretme düşüncesi beni gerçekten etkiliyor.
Ancak, mühendisliği tercih eden büyük miktarda bireyle, rakiplerde de bir artış var. Elbette, her şeyde rekabet var. Ancak meslek seçeneğinin kazandığı son saygınlıkla, her geçen gün genç ve tomurcuklanan mühendisler için harika işler elde etmek zorlaşıyor. Bir sürü şey sahip oldukları şeyden memnun değil. Birçoğu aynı alanda uzun süre kalmış ve bir değişime ihtiyaç duymuştur.
Her ne olursa olsun, belki de, bir şeyi zorlamak için asla fantastik bir alternatif olmayacağını söyleyebilirim. Bir şeyle ilgilenmiyorsanız, o zaman yapmayın. Cidden yapmak istediğin her şey için git. Bunun hızlı olduğunu ve uygulamada yapılması çok zor olduğunu biliyorum. Ama gerçekten bir şeyler yapmak istiyorsan, bunu yapmanın bir yolunu bulacaksın.
Güzel, mühendisler için neyse ki yeni bir pazar var. Evet ve burası Avustralya. Dünyanın her yerinden gelen mühendisler, mühendislik işleri için Avustralya’ya göç ediyor ve muhteşem ulus tüm bunları memnuniyetle kabul ediyor. 1. talep ettikleri tek faktör, CDR’niz yani bir Yetkinlik Gösterme Raporudur. Bu, Mühendislerin Avustralya’nın Avustralya’daki kararınızın mühendislik görevini yerine getirmeden önce çağırdığı bir dizi belge.
Mühendisleri yetenekleri ve karşılaşmaları hakkında yargılamanın, adil bir şekilde, hangi anlama biçiminin teorik öğrenmeye yeni özetlendiğini bir dünyadaki ciddi bir adil yol olduğunu düşünüyorum. Fakat öyle olsa bile, bir CDR yaratmak kolay değildir ve müthiş mühendisler müthiş mühendisler olmasına rağmen kabul edilebilir bir CDR yazmayı başaramamıştır. Bu yüzden bir CDR raporunun yazılmasında deneyimli yardım almanız şiddetle tavsiye edilir.
Ama harika bir CDR tasarlayıp, Mühendisler Avustralya tarafından onaylanınca, Avustralya’daki hayalinizdeki işlere kapılarınız açık.
Öyleyse nefret ettiğin bir işte kendini yavaşça öldürme. Kendini gerçekten tatmin eden bir işte kendini beğenmiş gibi.