CDR Raporu: Büyük Bir Mesleğe Ağ Geçidi

Hayattaki her şeyin bir amacı vardır. Yaptığımız hiçbir şey objektif olmasa bile bir şeye değmez. Bazı öğeler gerçekten önemlidir. Bazıları, çok önemli değil. Onlar sadece bize mutluluk ve tatmin duygusu veriyorlar. Ama yine de, bu mutluluğu elde etme amacı da gerçekten kritiktir.
1 Hayattaki bu kadar ciddi hayati olan şey İşimiz, Kariyerimizdir. Tüm başlangıç ​​hayatımız, eğitimimiz, yeteneklerimiz. Onları sadece etkin bir kariyer geliştirmek için biliyoruz. Bugün pek çok insan, kesinlikle başında erken bir şekilde çalışmaya başlıyor. Bunlar, başlangıçtan itibaren son derece sabit bir amaç ile kutsanan insanlar. Her ne kadar çok sayıda kişi eğitimlerine devam ediyor ve nasıl ortaya çıktığını görüyor.
Durum ne olursa olsun, müreffeh bir kariyere sahip olmanın iki amacı var. Başlangıçta açıkça gelir var. Oldukça az sayıda fon önemli değil, size mutluluk yatırım yapamaz. Etkili olarak, kesinlikle olduğunu düşünüyorum. Emin gelir size mutluluk yatırım yapabilir. Bir çocuk sağlayan Sony PlayStation çok fazla mutluluktan para alıyor. Ya da sigara içen bir kişi sigara içiyor, bu da onlara bir kaç dakikalık bir doyum duygusu dolardan alınıyor. Paradan elde edemeyeceğin özel bir şey gerçekten. Ama eğer hayatında böyle bir şey varsa, paranın onları mutlu ve güvende tutmak için gerçekten hayati olduğunu düşünüyorum.
Müreffeh bir mesleğe sahip olmanın diğer amacı tatmintir. Tek bir gün tüm gün evde oturmaktan asla mutlu olamaz. Bir birey ne kadar tembel olursa olsun, otururken belirli bir gün gelecek, aynı zamanda hayatlarında bir şey yapmak isteyecektir. Yapmaya değer bir şey. Onları ve etrafındaki insanları memnun etme eğiliminde olan bir şey.
Bir günde sadece 24 saat var ve bekar her zaman eğlenmek için istediği şeyi yapamaz ve nakit için başka bir şey yapamaz. İkisini dengelemek oldukça zor olabilir. Amaç, millet fon için sevdikleri şeyi yapmaya çalışır. Bu yüzden ilgileniyorlar ve ekonomik durumlarına eş zamanlı olarak bakabiliyorlar.
Şu anda bir sürü kariyer tercihi Mühendislik’dir. Mühendis olmak bugünlerde bir trend. Pek çok şey yeni bir şey geliştirmenin nosyonuna çekiliyor. Pek çoğu sadece onun serin ve ona sadık inanıyoruz. Ben kendim tarafından gerçekten çok etkilendim. Her gün yeni bir şey üretme düşüncesi benim için oldukça etkileyici.
Ancak, mühendisliği tercih eden çok sayıda insan ile rekabet de artmaktadır. Elbette, her şeyde rekabet var. Ancak meslek seçimi ile kazanılan güncel popülerlik sayesinde, her geçen gün genç ve tomurcuklanan mühendislerin fantastik işler elde etmesi zorlaşıyor. Oldukça azı, sahip oldukları şeylerle mutlu değil. Birçoğu, soo için tam olarak aynı alanda sıkışmış ve bir ayarlamaya ihtiyaç duymaktadır.
Her ne olursa olsun, her şey zorlamak için fantastik bir seçim değildir derim. Bir şeyle ilgilenmiyorsan, o zaman asla yapmazsın. Gerçekten yapmak istediğin bir şey için git. Bunun zahmetsiz olduğunu ve uygulamada yapılması son derece zor olduğunu söylüyorum. Ama eğer ciddi bir şey yapmak istiyorsan, bunu yapmanın bir yolunu göreceksin.
Düzgün, mühendisler için neyse ki yeni bir pazar var. Evet, orası Avustralya. Dünyanın dört bir yanından gelen mühendisler, mühendislik işleri için Avustralya’ya göç ediyor ve muhteşem ulus tüm bunları memnuniyetle kabul ediyor. İhtiyaç duydukları tek sorun, CDR’niz yani bir Yetkinlik Gösterme Raporudur. Bu, Mühendislerin Avustralya’nın Avustralya’daki seçenekinizin mühendislik işini vermeden önce talep ettiği bir dizi belgedir.
Mühendisleri yetenekleri ve uzmanlıkları konusunda yargılamanın, adil bir şekilde, hangi know-how’ın sadece teorik ustalıkla özetlendiği bir dünyada, oldukça adil bir yol olduğunu düşünüyorum. Ama yine de, bir CDR yazmak kolay değildir ve birçok mühendis, iyi mühendislere rağmen kabul edilebilir bir CDR yazmayı başaramamıştır. Bu yüzden bir CDR raporunun yazılmasını profesyonelce yapmanızı tavsiye ederiz.
Fakat harika bir CDR tasarladığınızda ve Mühendisler Avustralya tarafından yetkilendirdiğinizde, Avustralya’daki hayalinizdeki işinize kapılarınız açık.
Öyleyse nefret ettiğin bir işte kendini yavaşça öldürme. Kendinizi gerçekten tatmin eden bir işte gerçekten böyle.