Büyük veri ne basit bir açıklama

Binbaşı veri BT sektöründe yeni bir vızıltı kelime haline çevirmek yok. Herkes bu konuda konuşmak ve onlar kendilerini ciddiye ne gösterir bilmiyorum bile tekrar tekrar ile diğer insanları etkilemek için çalışıyor. Önemli veriler sık sık bağlam ve daha bir pazarlama ve reklam hile olarak istihdam edilmektedir. Bu yazmak-up gerçekten büyük veri nedir ve nasıl Sorunları çözmede değerli olacak açıklamak amaçlamaktadır.

Fizik ve matematik hesaplamalar bize olan tam uzaklığını ABD East Coast West Coast, yaklaşık 1 avluya doğru izni verebilirsiniz. Bu olağanüstü bir başarı ve günlük yaşamda bizim çok sayıda teknolojileri uygulanır. Ama meydan geliyor statik değil bilgi varsa, hangi sürekli değiştiren ve değişen bir oranda ve gerçek zamanlı olarak belirlemek için bellek bilgisayar’ın birimi. Bilgisayar sistemleri yordam bu veri yaparak elimizden tek yolu kullanın.

IBM veri bilim adamları break büyük bilgi 4 Boyutlar: birim, ürün çeşitliliği, hızı ve doğruluğu. Ama daha fazla eleman büyük bilgi bir yeri vardır. Büyük bilgi aşağıdaki özellikleri tarafından tanımlanabilir:

Boyut değeri belirleyen veri ve bilgi göz altında ve ne olursa olsun olup bu aslında önemli bilgi ya da değil kabul edilebilir potansiyel birimdir. Çeşitli büyük veri için ait olduğu kategori de veri analistleri tarafından tanınmak istemektedir oldukça önemli bir gerçeği olduğunu belirtir. Bu onların yararına ve bunun sonucunda büyük bilgilerin önemini korumak için bilgi doğru kullanmak yakından verileri analiz ve bununla bağlantılı, bireyler, yardımcı olur. Hız ne kadar hızlı veri oluşturulur ve değerli olmak işlenen için başvurur. Bilgiler değişkenlik de analistler için bir meydan okuma olabilir. Gerçeklik esir bilgileri iyi kalitesidir. Kesin Çözümleme kaynak veri doğruluğunu bağlıdır.

Analojiler

Tibco Blog bir sonrası ne kesinlikle büyük veri olduğunu anlamak için oldukça basit bir benzetme teklif etti. Onların blog diyor ki:

“Büyük bir göl bilgilerinizi değerlendirmek için büyük bilgi analiz için bir benzetme olduğunu Bu göl son galon veya ons kadar kesin bir boyutunu almaya çalışırken neredeyse imkansız… Şimdi büyük bir su makine sayma hazırladığınız varsayalım… Tüm su göle makine sayma büyük su yolu ile beslemek, ve bu su ons sayısı… için bu noktada göle zamanında anlatır.”

Çok daha iyi, daha fazla görsel benzerlik Hitachi Data Systems Paul Lewis tarafından sunulur. O genellikle hakkında büyük miktarda veri ile yüz-in çıkış görüntüdeki farklı noktaları meşgul seyir taşıyan bireyler dolu bir resim karikatür göstererek açıklar. O açıklar:

“Gelir (değer)… bavul kişiyle ortaya çıkarmak gerekiyor ama orada bir çok insanın tüm yürüyüş çeşitli hızlarda (hız), çalışmak için faaliyet bugün (Cilt), hayatın her kesiminden (çeşitli), bazıları crooks (gerçeklik).”

Önemi ve olumlu yönleri

Neden önemli veri olması gerekir önemli nedenleri 1 tahmini ve analizi için biridir. Tam olarak nerede büyük bilgi eylem fark edilebilir en iyi örneklerinden bir özellikle bu büyük Hadron Çarpıştırıcısı deney, hangi yaklaşık 150 milyon sensör bilgileri saniyede 40 milyon örnekleri sağlar. Yakında filtreleme ve çok daha fazlasını %99,999 bu akışların kaydetmesini kaçınarak sonra 100 çarpışmalar saniyede ilgi vardır. Bir daha önemli 50 milyar kullanıcı resimlerini işleme Facebook örneğidir.

Sağlık nerede önemli bilgi önemli bir rol oynayabilir başka bir alandır. En güzel örnek olan çeşitli konumlarda arama bilgileri analiz eder ve büyük bilgi değerlendirme grip salgınları ve endemics gezegen çevresinde desenlerini belirlemek için kullanır Google grip eğilimleri teklisidir. Bu veri mutlaka doğru değil veya yanlış pozitif bir sürü şey olabilir rağmen büyük bilgi size gösterebilirim potansiyeli vurgulamaktadır.

Bir önemli yararı büyük bilgi, belirli biçim içinde saklanan yok olmasıdır. Kabaca koymak, yani yapılandırılmamış bilgi bir ham döküm olduğunu. Program sınıflandırmak ve gerçekten özel yapan bu bilgi yaklaşım için karmaşık algoritmalar kullanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın