beş araç ya da kamyon bakım işleri her Bayan yönetebilir

Belirli bir uzun arabayla yalnız gitmeyi seviyorum o kadın mısın? Ya da belki genellikle başlık bilinmeyene doğru tercih picaresque Bayan tür vardır. Eğer öyleyse, hiç şüphesiz bazı temel otomatik bakım işleri bilmek olması gerekir. Büyük silahlar kompakt glitches için arama yapın. Otomobil ile bazı sorunları kendi başına işleyebilir.
Tam burada çoğu kadın sürücüler beş araç bakımı ipuçları DIY için eğimli.
1. silecek bıçak yerine
Silecek bıçak kötü bir iş taahhüt? Belki de giydin mi ve onları ayarlamak için zamanı. Neyse ki, otomatik mağazaları çoğunluğu silecek bıçakları satın alma kılavuzu sunar. Bu arada, sen-ecek almak içine ambalaj dahil belgili tanımlık yön. Sadece yön-e doğru sopa ve onlara kendinizi değiştirmeyi denerseniz. Ayrıca, nerede onları satın Tamirhane Yrd için sormak veya ilk kez bir uzman tavsiye.
2. düz bir lastik dönüşümü
Hiç kendini yalnız bir uzak yolda buldunuz mu? Eğer bir kadın için sinir bozucu bir deneyim olabilir yok onu desteklemek için tek bir yerine düz bir lastik. Sürekli yedek lastik aracınızda olması gerekir. Ayrıca çok iyi bir fikir bir lastik var gerçekten yeterli alan yoksa bagajında jack. Eğer bir zemin jack, dışarı olun yoksa bazı en beğenilen modelleri ideal burada:. İnanabiliyor musun bir lastik değiştirme karmaşık bir iş değildir. Yine de, bir otomatik bakım, nitelikli danışmak için üstün olur ilk. Ya da bir kişi nasıl bir lastik yerine göstermek istekli sorabilir miyim. Bu zorluk ele alan YouTube üzerinde öğreticiler bir sürü vardır.
Başka bir ipucu: sık sık stres Lastiklerinizi kontrol edin ve gerekirse bunları doldurmak gerekiyor. Lastiklerinizi güvenli olmak istiyorum ne bazı stres biliyorum emin olun.
3. onay motoru hava filtresi
Motoru hava her araba akciğer filtredir. Rutin olarak dinlenmek işlevselliği için bu araç güvence verdi veya kamyon güzel nefes kontrol etmek emin olun. Sahibi ve rsquos el ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.
4. yağ doğrulayın
Hava Filtresi dışında bu gerçekten de normal olarak petrol kontrol etmek önemlidir. Yağ değiştirme bu yüzden günümüzde düşük maliyetli ama yine de kendi kendine nasıl yapılacağını bilmek gerekir gerekir. Tam olarak nerede ve nasıl öğrenmek girişimi gerektiğinde daha fazla yağ eklemek için. Aksi takdirde, motorunuz muhtemelen yollarda sıcak çalıştırmaktır.
5. bujileri yerine
Çoğu durumda yaklaşık 30.000 mil takip bujiler değiştirilmelidir. İşte bunu nasıl:
Çok önce bujileri bulun. Onlar için bazı lastik teller bağlı olan. Sen-ecek bulmak iki 4, altı ya da aracınızda silindir sayısı bağlıdır 8 fişler.
Yalnızca ilk buji gelen lastik tel götürün. Hiç onları ortadan kaldırmak değil en kısa zamanda. 12 ve ana soket uzantısı, buji soket ve lokma anahtar (veya kilit) bu iş için olması gerekir.
Yeni buji eski yerine koymak. İlk el tarafından boş ve sonra bir İngiliz anahtarıyla sıkın.
Tak teli yerinde geri almak.
Her tek tek buji için bu işlemi yineleyin.
5 aşağıdaki önerileri uygulayın ve otomobil ipucu lideri şeklinde ve son olarak güzel uzun olacak!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın