8 sorunları mıknatıslar hakkında bilmiyordum

8 biliyordum mıknatıslar hakkında hiçbir koşul altında sorunları

Mıknatıslar çok daha fazlasını tutun Fotoğraflar ve notlar için buzdolabı-muazzam sayıda kredi kartları, elektrik süpürgeleri, televizyon, müzik seti gibi günlük uygulama yer alan ve telefonlar, sadece birkaç isim. Biz normalde mıknatıslar verilen almak, ancak bir miktar puan onlar sen-ebilmek değil bilmek hakkında vardır…

1 – mıknatıslar türleri

Mıknatıslar en önemli iki tür vardır: Kalıcı mıknatıslar ve indüklenen mıknatıslar. Sadece şüpheli – kalıcı mıknatıslı maddeler Kalıcı mıknatıslar şunlardır. İndüklenen mıknatıslar, öte yandan, geçici olarak bir Daimi Mıknatıs getirdiğinde manyetize maddelerdir. Daimi Mıknatıs kaldırılır kez indüklenen mıknatıs, manyetik özelliklerin tümünü kaybeder.

Bir örnek, indüklenen bir mıknatıs üzerinde veya yakınında bir mıknatıs yerleştirildiğinde manyetize olur bir güvenlik PIN ama mıknatıs çevresinde kaldırılır manyetik özelliği yok.

iki – Polonyalılar

Manyetizma moleküler teori manyetize zaman içinde bir mıknatıs tüm molekülleri onların 1 yol ve ters yöne bakarak onların Güney kutbu Kuzey Kutbu ile hizalanır zorunlu kılar. Madde manyetik, başka bir zaman Polonyalılar rastgele yönde yüz olur gibi bu teori geçerli.

Ne zaman iki ayrı mıknatıs zıt kutupları birbirleri ile getirilen, yatıyordu açısından, onlar çekmek. Güney Kutbu bir belirli mıknatıs diğer, Kuzey Kutbu’na çekti ve ahlak bozukluğu çok yönlü. Tam olarak aynı Polonyalılar-diğer püskürtmek yerine çekmek.

3 – bir mıknatıs üreten

Çoğu durumda, çelik veya demir mıknatıslar üretilmektedir. Öte yandan, nikel, demir, kobalt, bakır ve alüminyum inanılmaz güçlü mıknatıslar yapılabilir özel alaşımlar vardır. Bir metal parçası çekiç ve bir Kuzey Kuzey-Güney yönünde hizalanmış molekülleri içine açmak için izin verir güney yönüne Isıtma manyetize muhtemeldir. Belirli bir-da manyetize metal unmagnetized bir parçası sadece bir Kuzey Güney yönünde bir mıknatıs ile sürtünme veya bir mıknatıs yerleştirerek.

4 – Demagnification

Sadece metal manyetize gibi aynı zamanda mıknatısını. Sadece rastgele olacak bir mıknatıs çekiç molekülleri onların Kuzey-Güney hizalama vermek ve bu nedenle tüm manyetik özellikleri döken neden olur. Ayrıca, eğer yer varsa açık alev ısı mıknatısına moleküller rasgele yönlere, manyetizma kaybına neden yüz neden olur.

5 – kim bulundu mıknatıslar?

Bu tamamen mıknatıslar gerçekten bulan tanımlanmaktadır değil ama uzun, efsanevi bir geçmişi var mı. Belirli bir teori hemen demir uçlu ayakkabı çekti oldu sonra Girit Magnes adında eski bir çoban ilk mıknatıs, manyetik özelliklere sahip doğal olarak meydana gelen bir madde keşfetti iddia ediyor. Başka bir teori Arşimet, ünlü Yunan antik bilim adamı, yüzyıllar önce Türkiye’nin manyetit mıknatıslar bulundu ve tırnaklarını çekerek gemi batmış için kullanılacak iddia ediyor. Diğerleri talep 600’de mıknatıslar ve kehribar – bir arasındaki çekim Kuvvetleri Thales, antik bir Yunan inceledi reçine sertleşmiş.

altı – erken mıknatıslar

En erken mıknatıslar, mıknatıs veya manyetit olarak bilinen. Antik durumlarda, bu taşların yardımcı olmak için istihdam edilmiştir denizciler gidin denizler-mıknatıslar genellikle kendilerini Kuzey-Güney yönünde yerleştirmek gibi eski denizciler pusulalar manyetik taşlar ve iplik parçaları yaptı. Daha ilkel zamanlarda, bu olay için bir “büyük taş” sevk edildi Diğer eski insanlar bugün kötü ruhları korkutmak büyülü nesneleri manyetik kaya vardı ve hastalık ve yaralanma iyileşmek yardımcı inanıyordu.

7 – mıknatıslar dünyayı etkilemesi

Keşif ve mıknatıslar kullanımı kesinlikle gezegen değişti. Olursa olsun kullanılacak olup ulaşım, iletişim, para, sağlık veya teknolojik amaçlar için mıknatıslar hayat neredeyse her alanda kullanılmaktadır. Aslında, ayrıca düz manyetizma etkileri elektrik enerjisi ve nasıl şu anda kullanmak. Hatta çeşitli terapiler mıknatıslar kullanımından elde edilmiş.

8 – mıknatıslar ve dinozorlar

Bilim adamları halen dinozorlar Dünya’nın manyetik alanlar nöbetleşe nedeniyle öldü düşündüren teorileri inceliyorlar. Çekirdek örnekleri okyanus yerden manyetit, zengin Eğitim Bilim adamları gezegenin manyetik kutupları yerler, değişti muhtemelen neden sıfır olarak bırakmak manyetik alan keşfettim. Böyle bir damla etkileri kas krampları ve kemik kalsiyum kaybı, erken Kozmonotlar uzayda uzun süre maruz gösterildiği gibi neden olabilir.

Mıknatıslar büyülemeye devam ediyor. Manyetizma ve elektromanyetik kuvvet ile ilgili çok sayıda Puan keşfettim olsa bile, nasıl tamamen devam ve düzgün onların senin biçmek görmek için mıknatıslar çalışmaya devam.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın