5 araç sigorta kapsamı safsatalarını

Yanlış no.1: bir kazada hiçbir koşulda geldiğimden beri otomobil sigorta kapsamı gerekmez.

Sahip asla hiç bir otomobil kaza tartışmasız üstün bir neden sigortasız sürüş için değil. Sen asla kazada henüz yeterince şanslı olan varsa yine de kendini bu olasılığa karşı koru gerektirir. Sigorta kapsamı doable gelecekteki kayıplarını örtmek için ve önceki kayıp çare değil hedefidir. Bazı ülkelerde sahibi veya bir Otomobil araba araç sigorta bazı tip zorunludur. Zorunlu motor sigorta kapsamı genellikle üçüncü taraf ya da sorumluluk sigorta kapsamı ve diğer kişilere ile araç yapmak zarar kapsar.

Yanlış no.two: sigorta kapsamı prim otomobil renk tarafından etkilenmez

Çok kendini tayin uzmanlar bol bol renkli bir aracın otomobil sigortası primleri etkileri inkar elde edecektir. Bu… sigorta bazı şirketler için geçerlidir. Diğer sigorta kuruluşları aslında risk ölçmek için bir otomobil rengini kullanın. Bu sadece böyle koyu arabalar şafak ve dusk kazalarda olma daha yüksek bir fırsat var çünkü. Çalınmasını büyük riski taşıdıkları bu yüzden yeniden sprey, daha az karmaşık oldukları gibi beyaz araba oto hırsızları tarafından sevdigi.

Yanlış no.three: Eğer bir dostum benim otomobil gürültüyle çarpmak, onun sigorta kapsamı zarar kapsayacak

Bu kapsamlı bir efsane çünkü esas olarak araç sigorta poliçeleri arabalar ve değil sürücüleri kapsar. Sadece arkadaşının sigorta hasar kapsamaz, aynı zamanda kendi sigorta kurumsal zararı karşılamak değil iyi bir şans olduğunu ve bunun için kendi cebinden ödemek zorunda gerekir. Çoğu araç sigorta poliçeleri bir ‘aday Driver’ veya ‘Birden çok sürücü’ içindir. Tek aday sürücü sigorta kapsamı politikası varsa başvurunuz reddedilecektir. Bazı birden çok sürücü ilkeleri yalnızca ilke sahibi ve eşleri, kapağı bu muhtemelen aynı zamanda otomobil kazasında arkadaşının karşılamak yetersiz olabilir. Politikanız, dostun kapsıyor ve iddia etkili ise sigortasının sigorta primi gitmek emin olabilirsin. Eğer tek bir no-talep bonus da kaybolur.

Yanlış no.4: benim kredi puanı benim sigorta primleri üzerinde herhangi bir etkisi yoktur

Nasıl kredi derecelendirmesi muhtemelen senin olanaklar aracınızın çökmesini veya çalındığını sahip faktör mi? Etkili bir şekilde cevap bu böyle değil, ama sizin politikanız iptal etme veya bile sigorta dolandırıcılık yapılıyor eksik ödemeler, olasılığı olduğunu göstermez. Yoksul kredi derecelendirme ve özel olarak bunlar iflas çoğu sigorta kapsamı işletmelere finansal nedenler nedeniyle daha yüksek risk ve değil motor risk yönetem kiþiler, kulaklarýnda nedenleri bağlı.

Yanlış no.five: sigorta primleri devletin belirlediği

Sigorta primleri hiç şüphesiz hükümet tarafından ayarlanmadı. Sigorta kapsamı piyasada ancak hükümet tarafından düzenlenir ve bir ombudsman İlkesi sahipleri ve sigorta sağlayıcıları ile ilgili anlaşmazlıkları yönetmek için atanır. Sigorta kapsamı prim yapmak içeren çeşitli yönleri üzerinde öncelikle göre ayarlanmış model, araç ve iddiaları geçmişinizi gibi diğer yönleri değerini ve kredi puan.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın