2016 yılında konsantrasyon ve hafıza geliştirmek için beyin Fitness stratejileri

Telif hakkı (c) 2016 SharpBrains

Konsantrasyon- veya faiz ve bellek iki kritik zihinsel uzmanlık ve doğrudan ilişkilidir. Aslında, bellek şikayet çok zihin konularında ayı gerçek potansiyeli ile ilgisi var: faaliyete el altında uygun şekilde odaklanmak için bir hata çıktı bunlar.

Örneğin, ne zaman nereye aracınızı alış veriş merkezinde park hatırlamaya çalış değil. Önemli ölçüde odak-e doğru tam olarak nereye 1 yerde, otomobil park hakkında satın almak için gittiğini düşünüyordum bu yana harcadın değil ki olmalı böylece beynin olabilir herhangi gerçekleri işlemek için küçük şans ile terk daha sonra otomobil bulmanıza yardımcı olmak için geri çağrıldı.

Başka bir örnek: bizim gözlük yer 🙂 değil anımsamak

Dikkat odaklama gereklilikler. Ve biz normalde yaş olarak daha zor oluyor ve konsantre olmak zor. Ama bizim ilgi odak üstünde belgili tanımlık oluşum… Peki biz konsantrasyon ve hafıza geliştirmek için ne yapabilirim geliştirilmiş bellek performansı için çok önemlidir?

Başlangıçta genel çözünürlük beyin sağlık ve verimlilik, beyin fitness anahtar sütun uymak tarafından en iyi duruma getirmektir: dengeli beslenme planı, fiziksel egzersiz, bilişsel stimülasyon, anksiyete yönetimi ve sosyal nişan. Bu destek Bilişsel işlevler, konsantrasyon ve bellek gibi bir dizi olanak sağlar ve korumak için onları fantastik içinde daha fazla zaman şekil.

Ayrıca, sen-ebilmek denemek bu belirli yönergeler.

Konsantrasyonu artırmak için öneriler

1. pratik meditasyon. Birkaç araştırma meditasyon dikkatte güçlendirmek için çok iyi beyin eğitim aracı olabilir göstermiştir / konsantrasyon uzmanlık.

2. olmak proaktif, pasif değil: Eğer bir arkadaşınızla konuşmak: sorular sormak. Nasıl kendi kendine bir kitap okuma sorarsan sadece okumak özetlemek.

3. bu ilgi bölmek olduğunu göz önüne alındığında, çok sayı değil. Dikkat sınırlıdır çok konsantre sonra bir takım konulardaki yapmaya çalıştığınızda önemli ölçüde daha az her tek bireysel iş ve, daha kötü, bazı atık veya sınırlı dikkate ve 1 sayı için sonraki geçiş işleme enerji ve sonra tekrar (net bir “hareket gider” olduğunu ne zaman çoklu görev)

Bellek artırmak için fikirler

1. konsantrasyon geliştirerek 🙂 başlayın

iki. Şahsen işlemekte olduğu bilgi ilgili. Hayatınızdaki bu yeni bilgi parçasına bağlı bazı şey olup kendi kendine başka nerede bu, duydun mu sormak, gerçekten insanı nasıl hissediyorum.

3. Ayrıntıları yineleyin: için daha–dan 1 saat geri. Bu çalışmalar bir sürü keşfetti: bilgi daha az karmaşık hatırlama (“birlikte ateş hücrelerin topluca tel” geri çağırma) tekrarlanır. Alma aralıklı (hangi ile bir kişi ayırt edici aralıklarla bir parça bilgi ve gerçekleri hatırlamak sildim bir) Alzheimer kişilerle bile sonuç nadir çözümleri tek bir yaklaşımdır.

4. ayrıntılı bilgi ve gerçekler üzerine: Bu konuda düşünün, üzerinde geliştirmek. Somut ve açık bir manası var noktaları soyut ve belirsiz olanlardan daha unutma çok daha kolaydır. Görüntüleri daha az kelime ezberlemek zordur çünkü Örneğin, gerçekler, kafanda görüntü çalışın.

Hepsini bir araya koyarak: zihin adlarında çok daha iyi ayı için stratejiler

Evet, hepimiz adları, unut ve sık sık birkaç saniye sonra biz onları duymak değil. Çoğu zaman dikkat ya da konsantrasyon eksikliği nedeniyle bu olgudur. Ayrıca, çoğu ad hangi vasıta Hayır belirli var ve bu nedenle ezberlemek zordur.

Ki Günümüzde Kim için ortaya çıkartılır:

1. adı dikkat harcamak: Kim son derece iyi duymamış adını tekrar sor. Adını ezberlemek çalışmakla bilinçli bir çalışma yapmak: odak üzerinde (“onun adı kim. Bunu hatırlamak istiyorum.”)

2. tekrar: adı tamamen birkaç kez oturumda kullanmak. (“Sence bu, Kim nedir?”) Varsa, kişinin iş kartına daha sonra adı çalışma ve yansıtmak, konuşma sadece birkaç saniye için kullanın. Ve onun adı tekrar daha sonra günde yüzünü resim.

3. İlgilidir ve adı üzerinde ayrıntılı: başka böyle adında birisini tanıyor musun? (“O gerçekten memnun, sağlık kulübünden biliyorum diğer Kim gibi görünüyor.”) Veya ilgili adı önceki gerçekler (olduğu gibi Kim Wilde bir çocukken dinlemek için kullanılan “Kim. Düzgün, kendine güvenen Kim Wilde gibi görünüyor değil!”).

Bu yardımcı umuyoruz! Mutlu, sağlıklı, keskin 2016 var!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın